Keloğlan Veziroğlan

Oyun Adı: Keloğlan Veziroğlan
Yazan: Ali OKYAR
Yöneten: Ali OKYAR
Teması: İyilik Yap, İyilik Bul
Oyunun Özeti ;

Keloğlan, henüz köyünden (Kahraman Köy) dışarı çıkmamış ama başka yerleri, başka diyarları hep merak etmiş, zeki bir gençtir. Annesiyle birlikte kıt kanaat geçinmektedirler.
Günün birinde Padişahın habercileri ülkenin dört bir yanını dolaşarak, “Padişahın güzeller güzeli kızını, ülkenin en akıllı genciyle evlendireceğini, bunun içinde zorlu sınavları geçmesi gerektiğini” ilan ederler... 
Bunu duyan Keloğlan durur mu? Annesini, alttan girer üstten çıkar ve gitmek için ikna eder. 
Kahramanımız yollara düşer. Yolun bir yerinde karşısına çıkan karınca sürüsüne üstlerine basmamak ve zarar vermemek için yolunu değiştirir; Başka bir yerde kıyıya vurmuş bir balığı suya bırakarak hayatını kurtarır; yuvasından düşmüş yavru kuşları alıp annelerine kavuşturur, onlarla azığını paylaşır... Ve nihayet saraya varır.
Fakat Keloğlan sarayda sadece Padişahın zorlu sınavlarıyla değil aynı zamanda Padişahın kızıyla evlenme hayalleri kuran Vezirin tuzaklarıyla da başa çıkmak zorundadır.
Kahramanımız yol boyunca yaptığı iyiliklerin karşılığını alır. Karıncaların, balığın ve kuşun yardımıyla sınavları geçer, zekasıyla da Vezirin tuzaklarından kurtulur ve Padişahın kızıyla evlenmeye hak kazanır. 
Temiz yüreği, azmi ve zekâsıyla Keloğlan olur Veziroğlan...

Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sk. No: 1 / 205-206-207 Etlik / Keçiören / Ankara +90 551 593 03 10 - +90 554 797 51 72