İnatçı Keçi

Oyun Adı: İnatçı Keçi
Yazan: ALİ OKYAR
Yöneten: HÜSEYİN GAZİ İNCE
Teması: Doğa Sevgisi ve Çevre bilinci.
Oyunun Özeti ;

Oyunun öyküsü şirin bir ormanda geçmektedir. Bilge Sincap “Orman Okulu”nda öğretmenlik yapmakta ve ormandaki hayvanlara ağaçlar, çiçekler, hayvanlar, kısacası doğa hakkında bildiği her şeyi öğretmektedir.
Bilinçli ya da bilinçsiz doğayı kendi çıkarları için kullanıp, tahrip eden kişilere karşı mücadele veren Bilge Sincap, İnatçı Keçi Çift Boynuz’u bir türlü yola getiremez.
Çift Boynuz sorumsuzca davranışları yüzünden çevresine zarar vermekle kalmaz, yasak olmasına rağmen ateş yaktığı için orman yangınına sebep olur.
Her zaman kıskandığı ve kötü davrandığı arkadaşları Çiftçi Tavşan ve Oduncu Benekli ona yardım eder. Yangını görevlilere zamanında bildirir ve İnatçı Keçi’yi de yangından kurtararak büyük bir felaketi önlerler. Bu kahramanlıkları nedeniyle Bilge Sincap tarafından Yılın Ormancıları ödülüne layık görülürler.
İnatçı Keçi hatasını anlar; bundan böyle evini ve ormanını korumak için daha dikkatli ve daha sorumlu davranacağına söz verir...
Sayfa Sayısı: 11 (on bir).
Verdiği Ders ve Eğitim Yönü:Dünyadaki bütün canlılar birbirleriyle uyumlu bir yaşam sürerler. Bu uyumu bozmamak için doğanın yaşamımızdaki önemini bilmemiz gerekir.
Oyunun eğitim amacı çocuklarımıza doğa ve çevre bilincini aşılamaktır.
Oyunun Türü ve Tekniği:
Müzikli Çocuk Oyunu
Klasik Dram Tekniği (Giriş-Gelişme-Sonuç).

Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sk. No: 1 / 205-206-207 Etlik / Keçiören / Ankara +90 551 593 03 10 - +90 554 797 51 72